אודות

פוסט זה זמין גם ב: אנגלית סינית Czech פינית צרפתית גרמנית איטלקית יפנית נורווגית פורטוגזית פורטוגזית רומנית רוסית ספרדית שוודית

ביתאהבהותפילהלוגובית אהבה
בית חבקוק – צדיק באמונתו יחיה.
כך כתוב אצל הנביא חבקוק אמנם הפרשנות המסורתית קצת שונה ממה שאציע בשורות הבאות. אך ברצוני להתייחס לעניין מעניין באותיות המרכיבות את שם הנביא חבקוק אשר מתנבא על תקופת טרום הגאולה.
האותיות המרכיבות את שמו של הנביא חבקוק מהוות ראשי תיבות לארבעה זרמים חזקים ביהדות האורתודוכסית בת זמננו. חבד, ברסלב קוק וקרליבך.
מעניין לשים לב כי חבד הינו זרם ששם דגש יותר על ניתוח אינטלקטואלי של הרגש, ברסלב יותר מתייחס לרגשות ולחום הלב, הרב קוק והרב קרליבך, שהיה עוד יותר קרוב לזמננו, משלבים את שתי הגישות לגישה מאזנת בין רגש לשכלתנות. מקרבים אותנו לחיות את חיינו בצורה גאולתית, באיזון של הרגש והמוח.
אם פעם היתה מחלוקת גדולה בין תנועת החסידות לשיטת הלימוד השכלתנית של התורה, אמר הרב קרליבך, כשנלמד כמו המתנגדים ונתפלל כמו החסידים, תבוא הגאולה. עושה רושם שבתקופתנו אנו רואים זאת יותר ויותר. בתי הכנסת מתמלאים בציבור המחפש תפילה מלאה חיות , שימחה וריקוד, גם תלמידי ישיבות והרבנים אשר כבשו את ספסלי הלימוד, וסירבו לקבל את עניין ההף תלהבות והרגש ביהדות, מצטרפים ופותחים יותר ויותר קהילות בהם ההתלהבות הינה חלק בלתי נפרד מעבודת ה'. כמו שכתוב : "את האלוקים התהלך ברגש".
בית חבקוק הולך בגישת "מכל מלמדי השכלתי". הרב קרליבך למד ולימד מספרי כל רבותינו הקדושים. וכך גם אנו משתדלים לינוק חכמה מכל המילים הקדושות שנאמרו ונכתבו לפנינו.
בית חבקוק הינו בית כנסת ומרכז לימוד תורה בדרך פלורליסטית ופתוחה לגווני ציבור ודרכי מחשבה שונות.
במסגרת בית אהבה ותפילה מתקימים:
ערבי שירה ספרות ופואזיה רוחנית בעברית ובאנגלית. (מקווים להתחיל ברוסית בקרוב).
לימוד תורה בדרך פתוחה לשאלת שאלות שאולי התבישתם להעלות במסגרת אחרת.
תפילות שמחות בשבתות וחגים, עם כלי נגינה בחול המועד וראשי חודשים.
סיורי "צפת רוחנית", מלווים בכלי נגינה וסיפורי חסידים של צפת.
חופות המתוכננות עם החתן והכלה, מרובות בהשראה רוחנית, הרב שר ומלווה בכלי נגינה וחי את הרגע בצורה הכי עוצמתית עם הזוג ומשפחותיהם.
בר מצוות בשבת או ביום חול, גם כן מלאות בהשראה רוחנית. שירה ובימי חול גם עם כלי נגינה. תוך כדי מתן לנער ולמשפחה למלא את הרגע בכלים רוחניים ושימחה לכל החייים. אפשר לעשות את בר המצווה בבית הכנסת שלנו או באחד מבתי הכנסת העתיקים. ולהוסיף סיור"צפת רוחנית", במידה ורוצים. אנו גם עושים את כל ההפקה כולל כיבוד. מתוק, חלבי או בשרי.
בת מצוותישנן כמה אפשרויות:
1.אפשר לעשות מסיבה מלווה בהפרשת חלה והופעה רוחנית מרגשת עם סיפורים ושירים (ישנם כמה הרכבים שאיתם אנו עובדים),
2. ביקור חוויתי במקווה בנות תוך כדי הסבר מעורר השראה על כניסה לנשיות ונשיות יהודית בפרט.
3. עלייה לתורה במסגרת יום חול, בה ניתנת אפשרות לילדה לקרוא בעצמה בתורה. או לברך ולמנות מישהו אחר שיקרא במקומה, במידה ולא למדה את הקריאה.
4. עלייה חלקית לתורה בשבת, פורסים טלית מעל הילדה ביחד עם קרובות המשפחה, שרים, רוקדים וזורקים סוכריות, כל מי שרוצה לברך אותה מברך, ההורים, הרב והחברים. הילדה יכולה לברך בשקט בעזרת נשים והקריאה מוקדשת לה.
בריתות – בברית הזו לא רק אוכלים. הרב של בית אהבה ותפילה מגיע עם מוהל מיוחד במינו. הברית מלאה בשירה , דברים מעוררי השראה ושימחה. בריתות כאלו ספק אם ראיתם…
שמחתי להכיר ואשמח להיות בקשר,
לפרטים נוספים אפשר להתקשר אלי, מרים דרורי.
להתראות בשמחות…

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: